Lidé spokojení v práci jsou spokojení i doma. U nás jsou kolegové přáteli

4. října 2022 , 5 minut čtení

Psychická pohoda je hrozně důležitá, to si v DB Schenker uvědomujeme a dokazují to i odborné výzkumy. Moderní firmy dbají na vyváženost pracovního a osobního života, protože komu je dobře v práci, je v pohodě i doma – a naopak.

Zakládáme si na přístupu k zaměstnancům. A taky se snažíme o to, aby v práci panovaly dobré vztahy a všemožně je podporujeme.

Co pro to děláme? Troufneme si říct, že plno věcí. Pořádáme každý rok celou řadu akcí, ať už sportovních, společenských nebo ekologických. Některé akce organizuje pro své zaměstnance firma, jiné si naopak zajišťují sami kolegové a firma na ně přispívá. Společně běháme (lesy), plavíme se (na dračích lodích), ale taky mlsáme a grilujeme či uklízíme (Česko). Mrkněte na všechny naše aktivity, do kterých se rády zapojují všechny pobočky a oddělení, často se účastní i vedení firmy.

Už od roku 2014 jezdí parta složená z našich kolegů pravidelně do CHKO Křivoklátsko. 30 dobrovolníků se tu s vervou pouští do nejrůznějších prospěšných činností – sází stromy, čistí les nebo natírají dřevěná zábradlí. A co společně zažijete u Berounky, to se v práci počítá…

Myslíme i na zdraví, protože duševní a fyzická kondice jdou ruku v ruce. Naši zaměstnanci si tak mohou užívat třeba péče fyzioterapeuta, využívat online lékařskou poradnu nebo se potkávat s odborníky na preventivních dnech zdraví pořádaných přímo na našich pobočkách.

Aby nám spolu i jednotlivě bylo dobře, připravujeme také školení a kurzy šité na míru. Rodiče malých dětí se v nich třeba dozvědí, jak vybalancovat rodinný život a pracovní uplatnění, v programu age managementu jsou oblíbené kurzy pro zdravá záda nebo trénink paměti.

A dbáme na to, aby se u nás cítili příjemně všichni, bez ohledu na věk, pohlaví či momentální situaci. Od vytváření vhodných podmínek na pracovišti přes budování kolektivu až po drobné dárky, kterými překvapíme naše zaměstnance, ať už jde o nanuky v teplých letních dnech, vitamíny v průběhu sychravého podzimu či láhev sektu na oslavení příchodu nového roku.

A proč to děláme? Věříme, že to, co lidi motivuje každý den jít do práce, je nejen zajímavé zaměstnání, ale dobrá parta a pozitivní atmosféra. I výzkumy dokazují, že dobré vztahy na pracovišti jsou důležité – pro náladu, zdraví i pracovní výkony.

Jak se nám to daří? Správnost našeho přístupu potvrzují spokojení kolegové i zisk titulu Zaměstnavatel roku, jenž oceňuje společnosti s výborným přístupem ke svým lidem. Stojí na přísných kritériích a zohledňuje vedle atmosféry a work-life balance například i náklady na školení pracovníků nebo možnosti kariérního postupu ve firmě.

Chcete tu být s námi? Napište nám.